RabbitMQ w odróżnieniu od innych systemów kolejkowania pozwala na zdefiniowanie logiki przekierowań wiadomości do różnych kolejek. Pozwala także na ustalanie priorytetów wiadomościom, a także ich opóźnianie dzięki zastosowaniu DLX. Te oraz inne informacje znajdziesz w kursie, którego szczegóły znajdziesz poniżej.
A gdyby okazało się, że nigdzie nie ma informacji, której szukasz. To śmiało pisz do mnie.
Kurs przeprowadzi Cię przez proces przygotowania środowiska do pracy z RabbitMQ w postaci czystej instalacji na Linuksie oraz kontenerach Docker-a.
Zobaczymy jak zarządzać oraz monitorować RabbitMQ za pomocą panelu administracyjnego, konsoli oraz REST-owego API.
Kolejki i centrale wiadomości to podstawa RabbitMQ, którą zgłębimy bardzo dokładnie na symulatorze oraz w testowym środowisku.
Dzięki klastrowi będziesz w stanie zabezpieczyć się przed nieuniknionymi awariami. Sprzęt czasem zawodzi więc lepiej mieć klaster, który pozwoli Ci spać spokojnie.
Programista z ponad 10 letnim doświadczeniem. Na codzień pracujący z takimi technologiami jak ElasticSearch, Symfony, RabbitMQ, Node.js, Redis, Docker, Vagrant.
Od zawsze lubiłem dzielić się wiedzą. Z tej miłości narodził się blog porady-it.pl, który zawiera rozwiązania różnych problemów. Blog nadal działa i czasem publikuję tam wpisy. Jednak moim ukochanym dzieckiem jest blog czterytygodnie.pl, którego celem jest dostarczenie wiedzy w usystematyzowany sposób.
Jakim by to nie było banałem, programista kochający kawę. Od dwóch lat ważę, mielę i parzę kawę w przeróżny sposób. Nie jest mi obcy hemex, drip czy areopress i mam nadzieję, że zarażę pasją do dobrej kawy jak najwięcej osób !!!
ponad 40 lekcji wideo, co łącznie daje 6 godzin materiału wideo
nikt ich nie lubi, ale pozwalają na lepsze przyswojenie wiedzy
prace domowe publikujemy na zamkniętej przesyłamy do oceny
wspólna grupa pozwoli na lepszy przepływ wiedzy oraz rozwiewanie wszelkich wątpliwości dotyczących RabbitMQ
dostęp do bieżącego materiału oraz wszelkich aktualizacji jakie będą się pojawiały z upływem czasu w kursie
czasem warto posiedzieć razem przy piwie i powymieniać się wiedzą. Oczywiście dla chętnych 😉