Kolejny miesiąc blogowania za mną, był on zdecydowanie bardziej produktywny niż poprzedni. Tak więc czas na podsumowanie co się udało, a czego się nie udało zrealizować w tym miesiącu.

Czas poświęcony na wpisy

Raport wygenerowany przez Toggle dla miesiąca czerwiec 2017. W tym miesiącu czas poświęcony na prowadzenie bloga to prawie 34 godziny czyli zdecydowanie lepiej niż w poprzednim miesiącu gdzie było niespełna 18 godzin.

Niestety jeszcze nie udało się osiągnąć zamierzonego efektu, czyli 2 godziny codziennej nauki i blogowania. Jednak skupiam się na plusach i cieszę się że udało się niemal podwoić czas poświęcany na rozwój 🙂

Statystyki odwiedzin

Kolejna porcja statystyk z Google Analytics cieszy oko, bowiem coraz więcej osób odwiedza bloga. Mam jedynie nadzieję, że będę w stanie dostarczyć wam jeszcze więcej wartości każdego dnia 🙂

Jeśli kogoś by interesowało porównanie z poprzednim okresem i jak ilość czasu wpłynęła na zwiększenie ruchu to wygląda to następująco:

Niemal wszystko uległo znacznej poprawie poza średnim czasem trwania sesji, ale nad tym postaram się popracować i mam już kilka pomysłów. W kolejnym podsumowaniu powiem wam jak się sprawdziły 😉

Co udało się zrobić

Poniżej lista zadań wraz z informacjami co się udało, a czego się nie udało zrobić. Niestety mam dwie porażki jednak pojawiło się nowe zadanie związane z wirtualizacją. Łącznie na blogu pojawiło się 9 wpisów w porównaniu do 4 z maja. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej !!!

#01 – Podstawy programowania w Swift

Brak postępów. Po zastanowieniu się nad tematem stwierdzam że pozostanę przy tym zadaniu bowiem zawsze chciałem pisać aplikacje mobilne i miały to być aplikacje natywne.

#02 – NodeJS

Brak postępów.

#03 – Gotowanie z…

Jeden wpis jednak jaki smaczny 😉

#04 – Kanał na YouTube

Nadal nie opublikowałem żadnego filmu, gdyż jak w poprzednim miesiącu skupiam się na nauce ScreenFlow. Plan na ten miesiąc mówi o wypuszczeniu przynajmniej jednego filmiku.

#05 – Frontend

Brak postępów. I pierwsza poraszka, bowiem planowałem napisać przynajmniej jeden wpis związany z zadaniem 🙁 Cóż w tym miesiącu nie ma wymówek, temat wybrany czas zabrać się za pisanie.

#06 – Produktywność

Mamy pierwszą jaskółkę, dwa wpisy. Jeden o moim ulubionym IDE oraz metodzie 60/60/30, którą staram się stosować w pracy.

#07 – Wordpress

Brak postępów. Cel na ten miesiąc to ustalić dokładną listę rzeczy, która ma zostać zrealizowana w ramach czterech tygodni z WordPress-em.

#08 – ScreenFlow

Nauka ScreenFlow idzie powoli, jednak na blogu znajdziecie dwa wpisy odnośnie tego świetnego programu. Obejrzałem także tony materiałów więc w tym miesiącu możecie spodziewać się dużo więcej wpisów w ramach tego zadania.

#09 – 28 książek, które warto przeczytać

Kurcze, druga porażka. Miały być dwa wpisy o książkach i nie pojawił się żaden pomimo tego że wiem dokładnie co chcę napisać i o jakich książkach. W kolejnym miesiącu będzie lepiej, data publikacji jednego wpisu określona więc na pewno dostaniecie opis trylogii Millenium – Stiega Larssona 🙂

#10 – Wirtualizacja

Nowe zadanie na liścia i od razu cztery wpisy, tak to można prowadzić bloga 😉 A poważnie będę w ramach tego zadania zajmował się wirtualizacją środowiska deweloperskiego oraz produkcyjnego. Zacznę od Vagrant-a żeby później zająć się Docker-em.

Close