Podsumowanie miesiąca - maj 2017

Plany co do bloga były ambitne, a wyszło jak zwykle 😉 Zaczynając blogowanie myślałem, że dam radę bez problemów publikować codziennie jeden post realizując tym samym swoje cele. Rzeczywistość okazała się nieco bardziej brutalna, a dokładniej brak umiejętności i doświadczenia w pisaniu. Jednak cały czas się uczę i nie poddam, tak więc zapraszam na podsumowanie miesiąca maja 2017.

Czas poświęcony na wpisy

W codziennej swojej pracy wykorzystuję genialne narzędzie Toggl, które służy do ewidencji czasu. Osobiście wykorzystuję je do przygotowywania raportów dla klientów z którymi rozliczam się godzinowo. Zaś w przypadku bloga monitoruję ile czasu zajmuje mi przygotowywanie poszczególnych wpisów, od przygotowania grafiki, przez zbieranie materiałów oraz pisanie samego posta, kończąc na jego publikacji.

Raport wygenerowany dla miesiąca maj 2017

Jak widzicie przez połowę miesiąca nie udało się poświęcić ani minuty na prowadzenie bloga 🙁 Jest to o tyle przykre, że naprawdę sprawi mi to przyjemność i mam nadzieję, że będzie dawało wam jak najwiecej wartości. Absencja wynikała z projektu, który robiłem po godzinach dla jednego klienta co niestety musiało odbić się negatywnie na blogu. Jednak mogę wam obiecać, że więcej się to nie powtórz 😉

Statystyki odwiedzin

Jako że statystyki motywują i mam nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będą coraz lepsze to chciałem się pochwalić jak to wygląda w tym momencie. Poniżej zrzut z Google Analytics, nie jest może to poziom z którego byłbym zadowolony jednak jesteście tutaj i czytacie to co do was piszę. Jestem przekonany, że w przyszłym miesiącu poprawię ten wynik ! Trzymajcie kciuki 🙂

 

Co udało się zrobić

Pomimo że nie poświęcałem na prowadzenie bloga tyle czasu ile zamierzałem to jednak kilka kroków zostało wykonanych co zbliża mnie do postawionych sobie celów.

#01 – Podstawy programowania w Swift

Brak postępów. Temat zostanie ponownie przemyślany w tym miesiącu i być może zostanie zastąpiony przez React Native.

#02 – NodeJS

Dwa wpisy na blogu dotyczące modułów:

#03 – Gotowanie z…

Jeden wpis śniadaniowy, jeśli nie jedliście to polecam, zdrowe i smaczne 🙂

#04 – Kanał na YouTube

Tutaj cały czas walka trwa, bezpośrednio nie wykonałem żadnej pracy związanej z tym celem. Jednak cały czas uczę się obsługi oprogramowania ScreenFlow, co jest niezbędne do nagrania filmów.

#05 – Frontend

Brak postępów. Planuję przygotować przynajmniej jeden wpis związany z tematem w tym miesiącu.

#06 – Produktywność

Nowy cel na liście, który zastąpił temat elektroniki. Z jednych rzeczy trzeba rezygnować na rzecz tych które bardziej nas jarają 🙂 Pomimo tego że jest to nowy cel to jest mały sukces, wpis o zwiększaniu produktywności w IDE dostarczanym przez JetBrains.

#07 – Wordpress

Brak postępów.

#08 – ScreenFlow

Nowy cel. Planuję zgłębiać intensywnie to narzędzie, aby zrealizować inne cele, które się wiążą z tworzeniem wideo jak chociażby cel #04 – Kanał na YouTube.

#09 – 28 książek, które warto przeczytać

Nowy cel. W tym miesiącu na pewno pojawi się opis przynajmniej dwóch książek, które już przeczytałem i uważam że warto do nich zajrzeć 🙂 Jedna dla przyjemności druga po wiedzę.

Close