Czas poświęcony na wpisy

Raport wygenerowany przez Toggle dla miesiąca wrzesień 2017. W tym miesiącu czas poświęcony na prowadzenie bloga to niecałe 19 godziny czyli nieco gorzej niż w poprzednim miesiącu gdzie było prawie 22 godzin.

Kolejne zmniejszenie liczby godzin poświęconych na prowadzenie bloga wynikało z przeprowadzki do Warszawy. Strasznie dużo czasu zajęło doprowadzenie mieszkania do poziomu pozwalającego na mieszkanie i pracę. Malowanie, sprzątanie, szukanie mebli oraz ich późniejsze składanie była strasznie czasochłonne. Na szczęście moja nieoceniona żona zajęła się rozpakowaniem niemal wszystkich kartonów co pozwoliło mi na w miarę normalną pracę 🙂

Statystyki odwiedzin

Google Analytics pokazuje, że mimo zmniejszenia ilości godzin pracy nad blogiem ilość odwiedzin nie maleje. Jest to pozytywne zaskoczenie, gdyż nie liczyłem że frekwencja zostanie utrzymana.

Jeśli zaś porównamy bieżący okres z poprzednim to zobaczymy, że wskaźniki uległy poprawie. Jest to o tyle zaskakujące, że w poprzednim miesiącu był wyraźny spadek zaangażowania w pracę na blogu co bezpośrednio przełożyło się na pogorszenie wskaźników w Google Analytics.

Co udało się zrobić

Nowe założenia zakładały działania tylko w trzech obszarach: Node.js, ScreenFlow oraz Wirtualizacja. Pozostałe cele mają czekać na ukończenie któregoś z aktywnych celów, aby wejść na jego miejsce. Zobaczmy jakie postępy mamy w poszczególnych obszarach.

#02 – NodeJS

Powinny być 4 wpisy, jest 0 wpisów. W tym celu mamy najgorzej postęp zerowy co jest nieco martwiące i wymaga refleksji.

#08 – ScreenFlow

Powinny być 4 wpisy, są 2 wpisy. Realizacja na poziomie 50%, czyli nie jest tak źle 😉

#10 – Wirtualizacja

Powinny być 4 wpisy, są 2 wpisy. Podobnie jak w przypadku ScreenFlow mamy realizację celów na poziomie 50% co nie jest złym wynikiem.

Devstyle Speakers

We wrześniu w Warszawie miała miejsce wspaniała inicjatywa Devstyle Speakers zorganizowana przez Macieja Aniserowicza przy współpracy Microsoft-u. Teraz w skrócie mogę jedynie powiedzieć, że było super. Ogromna dawka wiedzy od Moniki Malinowskiej z Atelier Malinowska i Rafała Czupryńskiego z Microsoft. Na temat tej inicjatywy możecie spodziewać się jeszcze w tym tygodniu osobnego wpisu, a dla chętnych zapraszam do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

Podsumowanie

Przeprowadzka pochłonęła dużo więcej czasu i energii niż bym sobie tego życzył. Jednak pomimo dość małej aktywności na blogu ruch nie zmalał tak jak przewidywałem, a wręcz wzrósł w stosunku do poprzedniego miesiąca. Nowy miesiąc nie zapowiada żadnych wydarzeń, które by uniemożliwiły częstszą publikację wpisów. Minimum jakie chcę osiągnąć to 50% na każdym celu, zadowalające będzie 75%, a marzeniem 100% 😀

Close