Właśnie zakończył się rok 2017 co skłania do przemyśleń na temat co się udało zrobić, a czego niestety nie. Warto by było także określić cele jakie się chce zrealizować w nowym roku.

2017

Tak więc jaki był ten 2017 rok? Pomimo braku sprecyzowanych planów bowiem nigdy nie robiłem sobie planów ani na przyszły rok, ani żadnych długofalowych. Przez co płynąłem jedynie z nurtem nie zaś w żadnym wybranym kierunku, kierunek nadawali inni. Po zrozumieniu tego, postanowiłem dokonać zmian i oto co udało się zrobić w 2017 roku.

Daj się poznać

Wystartowałem w konkursie “Daj się poznać”, był pomysł, był zapał jednak ostatecznie nie byłem w stanie pisać dwóch postów tygodniowo przez co dość szybko odpadłem. Jednak nie traktuję tego jako porażki bowiem skłoniło mnie to do prowadzenia bloga 🙂

Blog

Sam blog wystartował dość wcześnie bowiem pierwszy wpis na blogu pojawił się “03.01.2017” i nastała cisza. Owa cisza była spowodowana brakiem motywacji do pisania, dopiero informacja o starcie konkursu “Daj się poznać” spowodował, że powiedziałem teraz albo nigdy. I pomimo, że sam start w konkursie dość szybko się zakończył to nie zniechęciło mnie do prowadzenie dalej bloga, gdyż odkryłem że jego prowadzenie sprawia mi ogromną przyjemność.

Przez rok czasu na blogu pojawiło się 47 wpisów co może nie jest jakimś ogromnym osiągnięciem, ale mnie to bardzo cieszy 🙂 Samego bloga odwiedziło 2 538 użytkowników co jest dla mnie niesamowite, że tyle osób chciało poświęcić swój czas na czytanie tego co piszę. Dziękuję że jesteście !!!

Devstyle Speakers

Kolejna inicjatywa Macieja Aniserowicza, który organizował konkurs “Daj się poznać”. Inicjatywa ta pozwoliła na naukę wystąpień na scenie pod okiem profesjonalistów, wystąpienia były nagrywane i oceniane przez profesjonalnego trenera, a także przez innych co dawało dużo wartości. Było to niesamowite, wiedza jaką przekazali trenerzy była ogromna i jeśli kiedykolwiek uda się zorganizować Maćkowi kolejną edycję to idę w ciemno i każdemu mogę polecić.

Plany na 2018

Skoro podsumowałem najważniejsze wydarzenia z 2017 to czas postawić sobie cele na 2018. Jako że nigdy takowych celi nie miałem i jasno ich nie definiowałem to wybaczcie za formę w jakiej to zrobię.

Blog

Jako że prowadzenie bloga sprawia mi mnóstwo przyjemności to chciałbym dalej go rozwijać. To planem minimum jaki przed sobą stawiam to:

  • 2 wpisy tygodniowo (minimum jeden techniczny)
  • 1 raz w miesiącu dodanie filmiku na YouTube

Jak widzicie plany nie są rozbudowane jednak chcę być realistom. Nie uda mi się napisać więcej wpisów niż 2 w tygodniu, a chcę by zaczęły pojawiać się regularnie.

Książki

Niestety tę sferę swojego życia bardzo zaniedbałem w 2017 roku co możecie sami zobaczyć w dziale Książki. Przeczytanych jest tylko lika pozycji, ale na ten rok mam nowe założenie:

  • codziennie czytam przez 30 minut

Jest to tylko mały krok, ale na jak wiele może pozwolić ?? Zobaczymy za rok ile przeczytanych książek będzie na liście czytając zaledwie 30 minut dziennie.

Zdrowie

Kolejny ważny aspekt życia, w którym konieczne są zmiany. W związku z czym postanowiłem wprowadzić pewne ograniczenia, mianowicie:

  • całkowita rezygnacja z fast foodów oraz niezdrowych przekąsek,
  • eliminuję alkohol na 365 dni,
  • dodaję do wieczornego rytuału dwa ćwiczenia, aby poprawić nieco kondycję

Może zmiany nie są kolosalne, ale małymi krokami jesteśmy w stanie zmienić wszystko 🙂 A to są moje małe kroki.

Meetup

Zwiększenie zaangażowania w różne spotkania społeczności przez uczestnictwo w spotkaniach. Oraz przynajmniej jedno wystąpienie jako prelegent na takowym spotkaniu. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie “Docker – praktyczne podstawy“.

Podsumowując

Może rok 2017 nie był imponujący jednak rozpoczął proces, który trwa i mam nadzieję spowoduje rozwój pod każdym względem. Zaś rok 2018 będzie dużym rozwojem bloga oraz moim jako programisty i prelegenta 🙂

Close